Szkolenia dla stomatologów

Przegląd najciekawszych ofert szkoleniowych dla stomatologów

Nowatorskie metody i materiały wciąż pojawiające się w branży stomatologicznej wymagają od stomatologów ciągłego doszkalania. Sprawdzamy, jakie szkolenia dla dentystów są najchętniej wybierane i na które warto zwrócić uwagę, chociaż są niszowe.

Jakie szkolenia stomatologiczne można wybrać?

Istnieje kilka rodzajów szkoleń, w zależności od specjalizacji, którą chce się podszkolić. Mogą to więc być szkolenia:

  • ortodontyczne,
  • protetyczne,
  • periodontologiczne,
  • implantologiczne.

Kursy mogą dotyczyć też chirurgii stomatologicznej i stomatologii estetycznej. Co konkretnie warto podszkolić w każdym z tych zakresów?

Szkolenia z ortodoncji

Ortodoncja rozwija się w błyskawicznym tempie i by trzymać rękę na pulsie, dobrze jest skorzystać z kursów przygotowanych przez dr. Larrrego Browna. Są to szkolenia na dwóch poziomach trudności. Do ortodontów początkujących i stomatologów ogólnych jest skierowany kurs „Leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych przy zastosowaniu aparatu łuku prostego.” Natomiast już zaawansowani w sztuce ortodoncji mogą skorzystać z pogłębionego kursu „Sztuka nowoczesnej ortodoncji – tworzenie olśniewających uśmiechów i pięknych twarzy”.

Szkolenia dla dentystów protetyków

Kursy protetyki pomogą stomatologowi uzyskać większą wiedzę w zakresie odtwarzania uzębienia, rekonstrukcji, a także implantologii, bo protetyka często łączy się z tą specjalizacją. Nowatorskie rozwiązania i podstawy można poznać np. podczas kursu „Od korzenia do korony. Nowe rozwiązania systemowe w odbudowach zębów po leczeniu endodontycznym” Dentsply Sirona. Podstawową umiejętność szlifowania zęby pod korony można z kolei wyćwiczyć podczas praktycznego szkolenia w Good Tooth Academy.

Szkolenia z endodoncji

Niszowa, a tak bardzo potrzebna, dziedzina skupiająca się na chorobach miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych także ma kilka ciekawych szkoleń. Poświęcone endodoncji jest np. szkolenie dla dentystów ogólnych, aspirujących do specjalizowania się w endodoncji: „Nowoczesna endodoncja w praktyce. Pierwsze kroki z wykorzystaniem mikroskopu”, organizowane przez DenCo. Polecane są także kursy prowadzone przez doktora Bartłomieja Karasia, bardziej zaawansowane i prezentujące nowatorskie rozwiązania, bazujące na międzynarodowym doświadczeniu trenera.

Szkolenia dla dentystów chirurgów

Jeśli chodzi o chirurgię, to jednym z ciekawszych jest „Chirurgia jamy ustnej dla stomatologów”, na Akademii Górnośląskiej. Jest ono tym bardziej przydatne, że za zaliczenie go można dostać 75 punktów edukacyjnych. Na ośmiodniowym kursie przyswajane są podstawy szycia czy np. pobierania wycinków, prowadzone są praktyczne zajęcia i wdrażane są wiadomości z zakresu piezochirurgii i elektrochirurgii, które są innowacyjnymi technikami częstokroć lepszymi od tradycyjnych metod.

Szkolenia ze stomatologii estetycznej

Nakłady na te szkolenia zwracają się bardzo szybko, ponieważ stomatologia estetyczna jest coraz bardziej doceniana. Pacjenci coraz lepiej dbają o swoje uzębienie, już nie tylko pod kątem tylko zdrowia, ale też wyglądu. Najciekawsze kursy z tego zakresu powinny mieć charakter warsztatowy, takie są np. kursy w YOUVENA Aesthetic Medicine Educational Center. Stała obecność firmy na najważniejszych konferencjach w Polsce i na świecie sprawia, że daje ona wiedzę ciągle aktualizowaną. Na kursach można poznać tajniki stomatologii antystarzeniowej i przećwiczyć zabiegi na żywych modelach.