Wypożyczalnia wózków widłowych

Na co zwrócić uwagę przed wypożyczeniem sprzętu do magazynu?

Czy prowadzisz działalność lub chcesz ją poszerzyć o dodatkowe usługi, jakim jest magazynowanie? Jednym ze sprzętów, którego będziesz potrzebować do pracy, jest wózek widłowy. Jeśli nie masz środków, które możesz w jego zakup zainwestować, zdecyduj się na wynajem wózków widłowych Bydgoszcz. O czym warto pamiętać, decydując się na wypożyczenie urządzenia? Dowiesz się tego z artykułu poniżej.

Co to jest wózek widłowy?

Wózek widłowy jest wózkiem jezdniowym, podnośnikowym. To pojazd, który ma napęd mechaniczny. Urządzenie jest przystosowane do przewozu materiałów. Najczęściej wykorzystywany jest do przewożenia materiałów o pewnej wadze w niewielkiej odległości. Wykorzystywany jest podczas magazynowania. Dostępne są dwa rodzaje wózków widłowych: spalinowe i elektryczne. Wózki spalinowe mają silnik diesel lub LPG. Ze względu na to, że emitują spaliny, praca nimi jest zalecana na zewnątrz.

Natomiast wózki widłowe elektryczne zasilane są za pomocą akumulatora, który może pracować nawet przez wiele godzin. Można pracować na nich wewnątrz budynku. To urządzenia, które są zdecydowanie droższe niż wózki widłowe spalinowe, dlatego firmy najczęściej decydują się na skorzystanie z wynajmu wózków widłowych Bydgoszcz.

O czym warto pamiętać, decydując się na wynajem wózków widłowych Bydgoszcz?

Jeśli planujesz wynająć wózek widłowy, powinieneś wziąć pod uwagę kilka kwestii. Oto najważniejsze z nich:

  • Ile ma trwać wynajem – korzystniejszy jest zwykle długoterminowy wynajem wózków widłowych. Jeżeli chcesz wynajmować wózek widłowy kilka razy w ciągu miesiąca, lepszym rozwiązaniem może okazać się dla Ciebie wynajem długoterminowy.
  • Dowóz zamówionego sprzętu – decydując się na wynajem wózka widłowego, sprawdź to, czy firma oferująca go, dowozi sprzęt na miejsce do klienta. Dlaczego to takie ważne? Ogromne znaczenie ma odpowiednie zabezpieczenie wózka widłowego podczas transportowania;
  • Jakość sprzętu – wynajmując wózek widłowy, sprawdź jego jakość. Zwróć uwagę także na to, czy w ofercie firmy znajdują się także inne sprzęty. Jeśli oferta firmy wypożyczającej jest bogata, to może być dla Ciebie dowodem na to, że sprzęt jest wysokiej jakości.

Co się wydarzy w przypadku awarii wynajmowanego sprzętu?

Jeśli podczas wynajmowania wózka widłowego Bydgoszcz, sprzęt ulegnie awarii, należy zgłosić ją do firmy wypożyczającej. Serwis dokona naprawy tak szybko, jak to możliwe. Pamiętaj o tym, że zakres prac serwisowych jest zawsze ujęty w zawartej umowie. W trakcie awarii nie powinieneś podejmować żadnych napraw samodzielnie lub poza serwisem. Oprócz zgłoszenia awarii, znaczenie ma także odpowiednia eksploatacja wózka. Jeśli nie będzie prawidłowa, wtedy może dojść do uszkodzeń, które nie będą objęte naprawą wykonaną przez serwis.

Jeśli chcesz wynająć wózek widłowy, koniecznie sprawdź warunki umowy z firmą wynajmującą. Znając je, będziesz wiedział to, jak powinieneś zachować się w trakcie awarii. Dzięki niej dowiesz się także, na jaki okres wynajem będzie dla Ciebie korzystniejszy.