Dopasowanie roweru

Dlaczego warto skorzystać z usługi bike fittingu w Warszawie?

Bike fitting to wszelkie czynności, które mają na celu dostosowanie roweru pod własne preferencje i wygodę. Teoretycznie każdy rowerzysta wykonuje samodzielnie bike fitting poprzez np. dobór ramy i kół czy regulację siodełka i pedałów. Wielu rowerzystów nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotne jest korzystne ułożenie elementów rowerów. Większość osób nie wie, w jaki sposób dostosować te elementy pod siebie tak, aby były one korzystne dla wygody i ciała. Pozycja rowerzysty musi być wygodna i spełniająca wymogi wydajnej jazdy, aby maksymalnie zmniejszyć szansę na kontuzję podczas jazdy. Przemyślanie dopasowany rower do swojego ciała pozwala na zmniejszenie ryzyka wystąpienia bólu pleców, kolan i ramion.

Dlaczego warto skorzystać z usługi bike fittingu w Warszawie?

Korzystanie z usług osób doświadczonych i specjalizujących się w bike fittingu w Warszawie przyniesie wiele korzyści dla stawów i kości rowerzystów. Taki fachowiec dokładnie oceni postawę podczas jazdy na rowerze i ustawi siodełko, kierownicę oraz długość w taki sposób, aby przynieść jak najwięcej relaksu dla stawów. Poza tym tacy ludzie potrafią w maksymalny sposób zoptymalizować biomechanikę poprzez zmniejszenie oporów aerodynamicznych. Dzięki usługom bike fittingu można ochronić stawy przed nadmiernym wysiłkiem i ryzykiem kontuzji. Osoby specjalizujące się w tej dziedzinie podchodzą do każdego klienta indywidualnie z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą. Uwzględniają indywidualne cechy ciała wraz z kondycją i celem rowerzysty. Poza tym to osoby, które mają ogromną wiedzę w zakresie fizjologii i biomechaniki.

Optymalizacja ustawienia roweru dla większego komfortu i wydajności

Wielu rowerzystów zadaje sobie pytanie- w jaki sposób zoptymalizować swój rower, przy tym zwiększając komfort i wydajność? Składa się na to kilka elementów. Najważniejsze jest ustawienie wysokości siodełka i kierownicy. Noga powinna być nieco zgięta przy pełnym wysunięciu nogi na najniższym pedale. Natomiast kierownica musi być na odpowiedniej wysokości, dzięki czemu odciąży plecy, ramiona i nadgarstki.

Kluczowa jest długość mostka kierownicy, która wpływa na postawę ciała podczas jazdy oraz wydajność. Należy ją dostosować odpowiednio pod swoje ciało bądź skorzystać z usług bike fittingu. Siodełko musi być w odpowiedni sposób w odpowiedni sposób nachylone oraz posiadać odpowiednią długość i szerokość. Nachylenie wpływa na komfort i wydajność podczas jazdy a dopasowana długość i szerokość siodełka na wsparcie dla kości biodra i miednicy. Ostatnim z kroków jest regulacja pedałów w odpowiedni sposób dla stopy. Muszą być dobrze zapięte. Podczas jazdy ważne jest, aby utrzymywać ręce na kierownicy w odpowiedni sposób, ponieważ wpływa to zdecydowanie na wygodę podczas aktywności fizycznej. Odpowiednio ustawione części wraz z poprawną postawą podczas jazdy mają istotny wpływ na komfort.