Spa dla włosów

Włosowe spa dla zabieganych

Chyba nie ma kobiety, która nie marzy o pięknych i lśniących włosach. Prawidłowa pielęgnacja wymaga często dużo czasu. Są jednak zabiegi, które idealnie sprawdzają się dla osób zabieganych. Pozwalają na szybkie odżywienie włosów i blask tak jak na przykład odżywka bez spłukiwania. Jakie produkty stosować w codziennej pielęgnacji włosów? Tego dowiesz się z naszego artykułu. 

Szampon do włosów

Podstawą pielęgnacji włosów jest dobór odpowiedniego szamponu. Powinien być on dopasowany do potrzeb włosów. Jeśli są suche, powinno się wybierać szampon, który odpowiednio je nawilży i sprawi, że zostaną odżywione. W sytuacji zniszczonych kosmyków najlepiej stawiać na szampony przeznaczone do tego typu włosów, tak, aby możliwa była ich regeneracja. Pamiętajmy, że zupełnie innych zabiegów potrzebują włosy farbowane, proste czy kręcone, dlatego wybierając szampon, należy dostosowywać go do rodzaju włosów. Kiedy borykamy się z łupieżem, warto stosować szampony przeciwłupieżowe o składnikach, które pomagają w leczeniu schorzenia. 

Odżywki bez spłukiwania do szybkiej pielęgnacji

Odżywki bez spłukiwania to idealny sposób na odżywienie włosów w kilka minut. W przeciwieństwie do masek i innych odżywek nie trzeba czekać 5 czy 10 minut na efekt nawilżenia. Takie odżywki działają szybko i dogłębnie nawilżają całe włosy. Są idealnym sposobem na szybkie mycie włosów i rozczesywanie. Dzięki nim nie ma konieczności oczekiwania, a włosy stają się miękkie, lśniące i dogłębnie odżywione. To produkt przeznaczony nie tylko dla zabieganych osób, ale wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje włosy w kompleksowy sposób. Takie odżywki są proste i szybkie w aplikacji, a brak konieczności spłukiwania pozwala na ekspresową pielęgnację. 

Olejki do włosów

Wśród innych kosmetyków, które pomogą zadbać o włosy osobom zabieganym, są olejki do włosów. To właśnie one pozwalają na osiągnięcie miękkości, blasku i odżywienia. Olejki, które warto włączyć do codziennej pielęgnacji to arganowy, olejek macadamia, olejek z czarnuszki i wiele innych. Dzięki olejkom można odżywić kosmyki włosów i ujarzmić wysoko porowate włosy. Pozwalają na maksymalną odbudowę włosów i świetnie nawilżają. Aby uzyskać efekt, wystarczy kilka kropel rozetrzeć w dłoniach i wetrzeć we włosy. Efekt jest natychmiastowy. 

Szybka pielęgnacja włosów – czy jest możliwa?

Pielęgnacja włosów jest niezwykle ważna dla zachowania ich świetnego wyglądu. Ciągły pośpiech sprawia, że często nie mamy czasu na długie zabiegi. Warto jednak poświecić choć jeden dzień w miesiącu na maksymalne odżywienie włosów. Warto również regularnie podcinać końcówki. Poświęcając jeden dzień, należy nałożyć maskę i pozwolić jej się wchłonąć, a następnie spłukać. Dobrą opcją jest także olejowanie włosów. Na co dzień pamiętajmy o dobrym szamponie, odżywce bez spłukiwania i olejków. Te trzy kosmetyki, odpowiednio dobrane zapewnią zdrowy wygląd włosów i dodadzą blasku. Przed myciem, warto jest wykonywać masaż głowy za pomocą miękkiej szczotki, która pobudzi krążenie i zapobiegnie wypadaniu włosów.