rower rodzina na rowerach sklep rowerowy bydgoszcz

Szukasz roweru dla dziecka? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze

Jazda na rowerze od najmłodszych lat wspomaga naukę koordynacji ruchowej, pomaga w zachowaniu odpowiedniej kondycji oraz sanowi idealny pretekst do spędzenia wolego czasu na świeżym powietrzu. Sklep rowerowy Bydgoszcz oferujący różne modele rowerów oraz akcesoria, pozwoli Ci dobrać odpowiedni sprzęt dla dziecka, zapewniający odpowiedni komfort oraz przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy. Na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie wyboru wygodnego pojazdu na dwóch kółkach? Poniżej znajdziesz kilka niezawodnych podpowiedzi. 

Rower dla dziecka odpowiednio dopasowany do wieku 

W zależności od tego ile lat ma nasza pociecha, powinniśmy postarać się o odpowiednie dopasowanie poszczególnych parametrów roweru takich jak wielkość kół, ramy czy wysokość siodełka. W przypadku najmłodszych dzieci, które nie opanowały jeszcze trudnej sztuki poruszania się na dwóch kółkach, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pojazdów bez pedałów, w których maluchy podczas jazdy mogą odpychać się stopami od podłoża, tego typu modele świetnie sprawdzą się w przypadku 3/4-latków. Nieco starsze dzieci docenią funkcjonalność nowoczesnych modeli rowerów z kółkami bocznymi, które można w dowolnej chwili zdemontować. 

Nowoczesny wygląd dziecięcego roweru 

Rower dla dziecka powinien odznaczać się nowoczesnym designem, zgodnym z obowiązującymi na rynku trendami. Modne połączenia kolorystyczne, wykorzystujące intensywne barwy w neonowych odcieniach pomogą w efektywny sposób wyróżnić się z tłumu. Dynamiczne akcenty w postaci oryginalnie zaprojektowanych napisów czy grafik również będą stanowiły o atrakcyjności danego sprzętu, przyciągając uwagę dziecka. Rowery dla dziewczynek, zawierające połączenie różu oraz białego, w świetny sposób dostosują się do wymagań kilkulatki ceniącej sobie wyjątkowy styl. Z kolei ponadczasowe zestawienie czerwieni, czerni i szarości to odpowiednie rozwiązanie dla nastolatków. 

Odpowiednia jakość osprzętu w rowerze dziecięcym 

Decydując się na zakup roweru dla nieco starszego dziecka, powinniśmy bliżej przyjrzeć się poszczególnym parametrom osprzętu, jakie stanowią o późniejszej wygodzie jazdy. Planując dłuższe wycieczki w teren, dobrym pomysłem będzie zadbanie o odpowiednią jakość amortyzatorów oraz bardziej zaawansowane przerzutki, umożliwiające sprawne podjeżdżanie pod górkę. Solidna stalowa rama w rowerach dziecięcych z czasem powinna być zastąpiona nieco lżejszymi konstrukcjami, najczęściej wykonywanymi z aluminium. 

Akcesoria idealnie sprawdzające się w trakcie jazdy na rowerze

Model roweru to nie wszystko. Aby zapewnić naszym pociechom pełne bezpieczeństwo jazdy, powinniśmy dobrać do zestawu dobrze dopasowany kask oraz ochraniacze, wykonane z wysokogatunkowego tworzywa. Jednym z niezbędnych elementów będzie także jakościowe oświetlenie rowerowe i odblaski, gwarantujące odpowiednią widoczność na drodze.