Jogging po plaży

Jaka aktywność fizyczna spala najwięcej kalorii?

Aktywność fizyczna to niezwykle ważny element dnia każdego człowieka. Jej celem jest utrzymanie sprawności, jak i zachowacie zdrowego trybu życia. Ruch jest też niezbędny do uzyskania pożądanej sylwetki. Zbędne kilogramy można szybciej zrzucić, decydując się na ćwiczenia spalające jak największą ilość kalorii. Co ważne, muszą być one wykonywane regularnie. Odpowiedni zestaw ćwiczeń i prawidłowa dieta jest sposobem na dojście do wymarzonej, szczupłej sylwetki. Jakie ćwiczenia wybrać, aby spalić dużą ilości kalorii?

Jazda na rowerze

Jazda na rowerze jest sportem umożliwiającym spalenie sporej ilości tłuszczu. Podczas godziny można zgubić nawet 500 kcal. Oczywiście, wyniki mogą być jeszcze lepsze, jeśli wybierzemy trudniejszą trasę i przyspieszymy tempo. Wtedy wynik może wynosić nawet 700-800 kcal. Jazda na rowerze doskonale dotlenia organizm i wzmacnia łydki. Co ważne, można jeździć w terenie, jak i na rowerku stacjonarnym.

Bieganie po schodach

Bieganie po schodach czy wzniesieniu jest bardzo intensywną formą ruchu. Wymaga wytrzymałości i jest sposobem na kompleksowy trening. Taki ruch poprawia siłę statyczną oraz dynamiczną mięśni, a ponadto stabilizację stawu skokowego, kolanowego i biodrowego. Bieganie po schodach jest też sposobem na wyrobienie sobie świetnej kondycji. W trakcie takiej aktywności w godzinę można spalić nawet 639 kcal.

Squash

To przyjemna gra, która nie tylko pozwala na pozbycie się kalorii, ale też jest świetną rozrywką. Godzina rywalizacji powala nawet na spalenie 840 kcal (dla osoby o wadze 70 kg). Warto jednak pamiętać, że nie jest to gra dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Decydując się na squasha, należy mieć dobrą kondycję, a przed rozgrywką trzeba wykonać rozgrzewkę. Konieczne jest też regularnie nawadnianie organizmu, gdyż podczas gry organizm traci nawet 2 litry wody.

Pływanie

Kolejnym sposobem na spalenie znacznej ilości kalorii jest pływanie. Jest to sport polecany właściwie każdemu, nie zależnie od kondycji fizycznej czy wieku. Sprzyja on utrzymaniu ruchomości stawów, co jest istotne dla osób ciężko trenujących i seniorów. Na spalenie znacznej ilości kalorii najlepsze będzie pływanie stylem klasycznym czy kraulem. Podczas godzinnej aktywności fizycznej można spalić nawet 700 kcal (osoba o wadze 70 kg).

Taniec

Przyjemna forma aktywności fizycznej, która angażuje wiele partii mięśniowych. Jest to nie tylko sposób na spalanie wielu kalorii, ale także doskonałą rozrywkę. Szczególnie polecanym rodzajem tańca jest zumba stanowiąca połączenie fitnessu i układów choreograficznych. Ćwiczyć można w domu, na siłowni czy w klubach fitness. Godzinny trening zumby spala nawet ok. 800 kcal.

Bieganie

Chętnie wybierana i prosta aktywność fizyczna, dzięki której spala się wiele kalorii. Osoby początkujące powinny rozpocząć od krótszych dystansów, po czym zwiększać je dostosowując trasę do swoich możliwości. Treningi powinny odbywać się 3 razy w tygodniu, natomiast ilość spalonych kalorii zależy od dystansu i tempa biegu. Wolny bieg umożliwia pozbycie się nawet 500 kalorii, wynik jest jeszcze lepszy w przypadku intensywniejszego ruchu.

Wybrany rodzaj ruchu powinien nie tylko spalać dużą ilość kalorii, ale też być samą przyjemnością dla ćwiczącego.